e-Konsultacje

E-konsultacja to wygodna forma kontaktu z psychiatrą lub psychoterapeutą. Z konsultacji możesz skorzystać bez wychodzenia z domu, w dogodnym dla Ciebie terminie.

FAQ

Jak umówić się na e-konsultację?

Jeżeli chcesz umówić się na e-konsultację z psychiatrą lub psychoterapeutą możesz to zrobić:

Ile trwa e-konsultacja?

E-konsultacja trwa tyle samo czasu, co wizyta stacjonarna, czyli 50 minut w przypadku psychoterapii i 30-60 minut w przypadku konsultacji psychiatrycznej.

Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, więc lekarz/psychoterapeuta poświęci Ci tyle czasu, ile potrzebujesz.

Czy podczas e-konsultacji jest możliwe wystawienie zwolnienia lekarskiego lub recepty?

Tak. Podczas konsultacji psychiatrycznej możliwe jest wystawienie zarówno zwolnienia lekarskiego (druk wysyłany jest przez platformę bezpośrednio do ZUS i pracodawcy) oraz e-recepty (lekarz poda Ci kod recepty, dzięki któremu będziesz mógł wykupić leki w dowolnej aptece).

Ile kosztuje e-konsultacja?

W zależności od wybranego specjalisty e-konsultacja kosztuje od 150 do 200 zł. Szczegółowy cennik znajduje się w zakładce https://www.harmonja.pl/rezerwacja

W jaki sposób odbywa się e-konsultacja?

E-konsultacja odbywa się za pomocą telefonu lub bezpłatnego komunikatora Skype.

W przypadku wyboru konsultacji za pośrednictwem komunikatora Skype, należy pamiętać by urządzenie na którym zainstalowana jest aplikacja, posiadało kamerę internetową, mikrofon, głośniki lub słuchawki z mikrofonem. Przed konsultacją należy sprawdzić czy sprzęt działa prawidłowo. Komunikator można zainstalować na komputerze, tablecie lub smartfonie. Zalecane jest połączenie internetowe o szybkości co najmniej 500kb/s aby uniknąć zakłóceń podczas rozmowy.

Czy mogę przełożyć e-konsultację?

Tak. Pamiętaj jednak by zrobić to minimum 24 godziny przed zaplanowaną godziną konsultacji. W przeciwnym wypadku płatność za wizytę przepadnie.

Czy mogę odwołać e-konsultację?

Tak. Pamiętaj jednak by zrobić to minimum 24 godziny przed zaplanowaną godziną konsultacji. W przeciwnym wypadku płatność za wizytę przepadnie.

W jaki sposób mogę zapłacić za e-konsultację?

Najpóźniej do 24 godzin przed wizytą, dokonaj płatności za wizytę na konto o numerze:
Bank Milenium 53 1160 2202 0000 0003 6310 4121

  • w tytule przelewu wpisz swoje imię i nazwisko oraz nazwisko lekarza/psychoterapeuty
  • wyślij potwierdzenie przelewu na adres harmonjaplatnosci@gmail.com

UWAGA!
W tytule e-maila z potwierdzeniem, również wpisz swoje imię i nazwisko oraz nazwisko lekarza/psychoterapeuty. Ułatwi to weryfikację płatności.

Co jeszcze muszę zrobić w trakcie e-konsultacji?

Każdy nowy pacjent przed e-konsultacją musi wypełnić Kwestionariusz Pacjenta i przesłać go na podany przez Specjalistę konsultującego adres e-mail. Jeżeli Pacjent posiada dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, kopię dokumentacji z poprzedniego leczenia), to również prosimy o jej przesłanie.

Rekomendujemy, by przesyłany kwestionariusz oraz ewentualną dokumentację medyczną wysyłać w formie zaszyforwanej. Pozwoli to na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa informacji. Hasło do odczytu można podać Specjaliście podczas pierwszej rozmowy – należy pamiętać, by hasła nie umieszczać w treści maila. Pliki można w łatwy sposób zaszyfrować za pomocą bezpłatnego programu 7-zip. Instrukcję instalowania programu 7-zip oraz szyfrowania plików znajdą Państwo TUTAJ.